FAQ - najčastejšie otázky PDF Vytlačiť E-mail
FAQ

Kalkulus je určený projektantom, rozpočtárom, cenárom, kalkulantom stavby, dodávateľom stavebných prác, stavebným firmám, staviteľom, remeselníkom, živnostníkom, investorským a kontrolným organizáciám.

Kalkulus je navrhnutý tak, aby sa s ním naučili rýchlo pracovať úplní začiatočníci, ale aj skúsení rozpočtári. Tí, ktorí nikdy nepracovali v rozpočtovom programe, ale aj tí, ktorí sú zvyknutí na iné programy. Kalkulus má prehľadné pracovné prostredie, kde máte vždy všetky informácie po ruke. Navyše jednotlivé funkcie obsahujú video-návody a samozrejme sa s nami môžete poradiť mailom alebo telefonicky.

Sídlo spoločnosti Systematic je v Prešove avšak pôsobíme na celom Slovensku. Systematic pôsobí na slovenskom trhu už 33 rokov a venuje sa prevažne tvorbe a predaju stavebného softvéru Kalkulus. Okrem toho sa venujeme školiacej a poradenskej činnosti. Od 30.1.2015 prevádzkujeme portál Web katalóg stavebných výrobkov s databázou Ceny365  (www.stavebnevyrobky.sk).

 • technologická špička na Slovensku. Dlhodobo prichádzame s revolučnými funkciami ako prví (napr. sieťová verzia, SQL dáta, sledovanie stavby, ...)
 • prehľadný, moderný, ľahko-používateľný systém s doživotnou licenciou,
 • trvalá hodnota bez nadsadenej ceny,
 • pravidelné, ale nepovinné dátové a programové aktualizácie,
 • najrýchlejšia a najbezpečnejšia MS SQL databáza na svete,
 • zarába peniaze, prispieva k ziskovosti vašich zákaziek,
 • šetrí čas, rozpočty vytvárate v rekordnom čase,
 • k dispozícii sú desaťtisíce obrázkov k stavebným materiálom,
 • objavíte jedinečné a revolučné moduly, ktoré inde nenájdete, napr. Harmonogram a Priebežné sledovanie nákladov stavby a mnohé ďalšie,
 • možnosť práce v počítačovej sieti, 
 • 33-ročná tradícia, garancia ďalšieho vývoja a férový prístup.

Práve naopak. Nižšiu cena programu dosahujeme vďaka jednoduchej štruktúre firmy. Obchodný reťazec neobsahuje zbytočné medzičlánky.

Nie, náš program má trvalú hodnotu, nenadsadzujeme ceny aby sme ich mohli potom znížiť o polovicu. Náš cenník je transparentný 365 dní v roku.

Nemusíte. Získavate doživotnú licenciu. Ak si v budúcnosti budete chcieť kúpiť nejaké naše nové vlastnosti alebo moduly, sami sa rozhodnete, či si ich kúpite.
Investícia do programu Kalkulus sa vám niekoľkonásobne vráti a inovácie si budete chcieť kupovať sami od seba.

Jednoducho doplatíte rozdiel.

Program je určený pre ľubovoľnú stavebnú alebo projekčnú firmu.

Kalkulus je vybudovaný na databázovej platforme MS SQL. MS SQL je databázová platforma pre spracovanie on-line transakcií a uchovávanie dát.

Znie to zložito, ale skrýva sa za tým mohutný a bezpečný systém. 

MS SQL okrem uchovávania dát disponuje funkciami na zabezpečenie intengrity dát, manažovanie vzťahov medzi jednotlivými tabuľkami a optimalizovanie prístupu značného množstva používateľov k enormnému počtu dát.

MS SQL je platforma podnikových informácií pre integráciu dát, analýzu a reportovanie.

Vďaka tomuto systému sú vaše dáta bezpečné z hľadiska neoprávneného prístupu, ochrany pred stratou a poškodením ako aj z hľadiska vnútornej integrity a konzistencie. Zabezpečenie je porovnateľné s bankovými systémami.

Jedna dobrá bezplatná rada: Dáta, ktoré súvisia s vašimi peniazmi, spracovávajte výlučne iba na systéme vyvinutom na báze transakčného SQL.

Jednoznačne. Peniaze sa vám vrátia prakticky okamžite.
Kalkulus je výdavok z účtovného hľadiska, ale investícia z podnikateľského hľadiska.

Áno.
Program je možné kúpiť na 3 (bez navýšenia) alebo na 6 splátok, pričom program využívate od zaplatenia prvej splátky. Oslovte nás a pošleme Vám detailnú cenovú ponuku

Ak máte k danej zákazke investorské zadanie s výkazom výmer v Exceli, viete urobiť ponukový rozpočet za veľmi krátku dobu.
Podrobnosti nájdete tu.

Získate veľa. Menšie firmy ocenia jednoduchý, pružný a moderný program za skvelú cenu, väčšie firmy ocenia výkon, komplexnosť, a jedinečný modul Centralizované sledovanie stavby a možnosť pracovať súčinne v počítačovej sieti. Za zmienku stojí aj férová aktualizačná politika.

Áno.
Triedniku TSKP sa snažia prispôsobovať všetky relevantné programy.Nenašli ste tu odpoveď na otázku, ktorá Vás zaujíma? Napíšte nám!


Kalkulus dennodenne pomáha pri práci svojim užívateľom, pridajte sa k nám aj Vy. Začať môžete stiahnutím DEMO verzie alebo nás kontaktujte a program Vám radi nezáväzne predvedieme.