Blog
Blog


Normovanie práce ako kľúč k zvyšovaniu výkonnosti a konkurencieschopnosti stavebno-montážnej firmy PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Daniel Červeňák   
Streda, 12 Apríl 2023 00:00

Slovenské stavebno-montážne firmy v súčasnosti využívajú údaje normovanej práce prevažne iba ako súčasť normatívnych databáz špecializovaných programových systémov na oceňovanie a rozpočtovanie stavebno-montážnych prác.

Máloktoré firmy však aplikujú tieto normy kreatívnym spôsobom na svoje interné podmienky s cieľom zvyšovania produktivity práce a v konečnom dôsledku zvyšovania svojho zisku. S vytváraním vlastných podnikových noriem sa v stavebných firmách nestretávame vôbec. Dôvodom nie je len nízka digitalizácia stavebných firiem v procesnom zmysle slova, spojená s absenciou štandardizovaných riadiach procedúr a pracovných postupov, ale aj nedostatok odborníkov vyškolených na používanie metód a techník štúdia a normovania práce.

V tomto blogu nájdete popis metód merania spotreby času a normovania práce ako aj informácie o našich skúsenostiach s vytváraním snímok priebehu práce za účelom normovania v spolupráci s našimi partnermi, pokrokovými stavebnými a montážnymi firmami.

 
Databáza Ceny365 PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Veronika Dufalová   
Utorok, 06 December 2022 00:00

Aktuálne ceny stavebných výrobkov 365 dní v roku. To je databáza CENY 365 spravovaná aplikáciou Web katalóg stavebných výrobkov. Tento nenápadný velikán je už ôsmy rok na trhu a je nepostrádateľným pomocníkom každého kalkulanta, ktorý si váži svoj čas a svoje peniaze. Usilovne pracujeme na pridávaní nových, ale aj na aktualizácii existujúcich cenníkov. Sledujeme ceny za vás, aby sme vám uľahčili život. Vy staviate, my vám pomáhame. Šetríme váš čas a vaše peniaze. Nemusíte tráviť celé hodiny svojho drahocenného času googlovaním, aby ste nakoniec našli hľadaný výrobok, "učupený" v nejakom 250-stranovom PDF-ku s neaktuálnou cenou z pred piatich rokov. Iba ak vás to baví. V tomto blogu nájdete informáciu o tom, aké informácie vám aktuálne vo Web katalógu pribudli.

 
Agregované technologické konštrukcie PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Daniel Červeňák   
Pondelok, 03 Január 2022 00:00

Rozpočtovanie ako profesia vyžaduje od kalkulanta stavby, rozpočtára, projektanta, resp. cenára množstvo dôležitých zručností, medzi ktoré patrí napríklad ovládanie technologického postupu výstavby, schopnosť  "vyčítať" z výkresov projektovej dokumentácie potrebné výmery, znalosť kalkulačných metód a v neposlednom rade znalosť technologických súvislostí. Pri objavovaní, definovaní a využívaní technologických súvislostí v rozpočtovej praxi pomáha používateľom programu Kalkulus systém zoskupovania cenníkových položiek, nazývaný tiež agregácia.

 
Ste unavení z tabuliek ? Zabudnite na Excel. PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Peter Červeňák   
Piatok, 26 Jún 2020 00:00

Takmer 90 percent stavebných firiem na Slovensku v súčasnosti používa na tvorbu rozpočtov tabuľkové programy. Najrozšírenejší je Microsoft Excel®, ale obľúbené sú aj LibreOfficeGoogle Sheets, a ďalšie. V tomto článku si povieme, kedy je tvorba rozpočtu v tabuľkovom programe výhodná a kedy už začína byť brzdou vášho rozvoja. Kedy je najvyšší čas prejsť na databázový program.

 
Priebežné sledovanie nákladov stavby PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Sobota, 21 Marec 2020 00:00

Venovať sa cene stavebnej zákazky je potrebné nielen v etapách tvorby výkazov výmer, rozpočtov, cenových ponúk a technickej prípravy výroby, ale aj počas realizácie stavby. Na tieto účely slúži perfektná procedúra Priebežné sledovanie nákladov. Manažér firmy má pomocou nej k dispozícii finančný stav zákazky v reálnom čase počas celej doby výstavby. To je sen, ktorý si môžete ľahko splniť. 

 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 4 5 Nasledujúci > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL