Blog
Blog


Ste unavení z tabuliek ? Zabudnite na Excel. PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Peter Červeňák   
Piatok, 26 Jún 2020 00:00

Takmer 90 percent stavebných firiem na Slovensku v súčasnosti používa na tvorbu rozpočtov tabuľkové programy. Najrozšírenejší je Microsoft Excel®, ale obľúbené sú aj LibreOfficeGoogle Sheets, a ďalšie. V tomto článku si povieme, kedy je tvorba rozpočtu v tabuľkovom programe výhodná a kedy už začína byť brzdou vášho rozvoja. Kedy je najvyšší čas prejsť na databázový program.

 
Priebežné sledovanie nákladov stavby PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Sobota, 21 Marec 2020 00:00

Venovať sa cene stavebnej zákazky je potrebné nielen v etapách tvorby výkazov výmer, rozpočtov, cenových ponúk a technickej prípravy výroby, ale aj počas realizácie stavby. Na tieto účely slúži perfektná procedúra Priebežné sledovanie nákladov. Manažér firmy má pomocou nej k dispozícii finančný stav zákazky v reálnom čase počas celej doby výstavby. To je sen, ktorý si môžete ľahko splniť. 

 
Databáza Ceny365 PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Veronika Dufalová   
Nedeľa, 12 Január 2020 00:00

Aktuálne ceny stavebných výrobkov 365 dní v roku. To je databáza CENY 365 spravovaná aplikáciou Web katalóg stavebných výrobkov. Tento nenápadný velikán je už druhý rok na trhu a je nepostrádateľným pomocníkom každého kalkulanta, ktorý si váži svoj čas a svoje peniaze. Usilovne pracujeme na pridávaní nových, ale aj na aktualizácii existujúcich cenníkov. Šetríme váš čas a vaše peniaze. Nemusíte tráviť celé hodiny svojho drahocenného času googlovaním, aby ste nakoniec našli hľadaný výrobok, "učupený" v 250-stranovom PDF-ku s neaktuálnou cenou z pred piatich rokov. Iba ak vás to baví. V tomto blogu nájdete informáciu o tom, aké informácie vám aktuálne vo Web katalógu pribudli.

 
Rozpočtovanie stavieb podľa pracovných celkov PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Daniel Červeňák   
Piatok, 29 November 2019 00:00

Moderné stavebníctvo v súčasnosti vyžaduje pružné členenie stavby na menšie celky vo všetkých predvýrobných a výrobných etapách projektu. Ako sa dívame na členenie stavebného projektu v stavebnom rozpočtovom programe Kalkulus sa môžete dočítať v nasledovnom článku.

 
Výpočet zaťaženia ihlanových pilót PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Marika Červeňáková   
Štvrtok, 27 Jún 2019 00:00

Spoločnosť Ingstav GV, s.r.o. v spolupráci s Katedrou kybernetiky a umelej inteligencie na Technickej univerzity v Košiciach a v spolupráci so spoločnosťou Systematic, s.r.o. vyvinula aplikáciu pre výpočet zaťaženia ihlanových pilót. Aplikácia je určená všetkým projekčným kanceláriám a stavebným firmám, ktoré používajú túto metódu zakladania stavieb.

 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 4 5 Nasledujúci > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL