Blog
Blog


Rozpočet ako popis technológie stavby PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Daniel Červeňák   
Piatok, 25 Marec 2016 19:10

Mnohé stavebné firmy v procese tvorby rozpočtov a cenových ponúk nemajú vypracovaný systém a nepoužívajú vhodné nástroje. Špecifikáciu zdrojov na vykonanie stavby, resp. popis činností robia zdĺhavo a ceny namiesto podloženej kalkulácie tvoria systémom "BRUCHO". Samozrejme pri zohľadnení dopytu a ponuky trhu. Uvedomujú si, že to nie je dobré a že na tom finančne strácajú. Preto hľadajú vhodnejšiu a efektívnejšiu metódu. O tejto téme pojednáva nasledovný článok.

 
Od 1.1.2016 prenos daňovej povinnosti DPH pri fakturácii stavebných prác PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Piatok, 01 Január 2016 00:00

S účinnosťou od 1.1.2016 vstúpilo do platnosti opatrenie, ktoré má pomôcť malým a stredným podnikom, dodávateľom stavebných prác, aby nedoplácali na nepoctivých odberateľov - neplatičov. Toto zákonné opatrenie umožňuje prenos daňovej povinnosti pri fakturácii stavebných prác na hlavného odberateľa. Platba DPH sa tak posunie z dodávateľa na odberateľa a ten si môže uplatniť odpočet DPH. Systematic túto problematiku pozorne sleduje.

 
Windows Update KB3102429 a Export rozpočtu do PDF PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Piatok, 11 December 2015 00:00

Zlepšenie funkčnosti počítača, zabránenie vzniku problémov alebo ich odstránenie zabezpečuje Microsoft prostredníctvom softvérových doplnkov s názvom Windows Updates, t.j. tzv. Windovsovských aktualizácií. Pre programový systém Kalkulus je veľmi dôležité, aby operačný systém Windows mal nainštalované všetky dostupné dôležité aktualizácie. Pre tento účel je praktické, aby váš operačný systém mal zapnutú funkciu automatických aktualizácií, ktorá zabezpečí, že systém Windows nainštaluje dôležité aktualizácie ihneď po ich sprístupnení. Avšak aj majster tesár sa utne.

 
Denne aktualizované ceny stavebných materiálov PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Piatok, 31 Júl 2015 00:00

Ceny stavebných materiálov a výrobkov sú strategickou informáciou pre stavebné firmy a stavebných projektantov, pre veľkých investorov, ale aj pre občana, ktorý rekonštruuje bytové jadro. V neposlednom rade sa o ceny zaujímajú štátne a obecné inštitúcie pri spravovaní verejných financií.

 
Harmonogram stavebnej výroby v cloude PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Štvrtok, 25 Apríl 2013 00:00

Stavebná výroba patrí medzi tradičné formy služieb a funguje veky. Používanie zaužívaných a osvedčených stavebných postupov zvádza k predstave, že stavba sa zaobíde bez použitia špeciálnych, sofistikovaných nástrojov riadenia. Preto sa stáva, že realizácie stavebných diel sú často len unášané prúdom udalostí a ad-hoc riešení. Výsledkom je často prekročený rozpočet, chýbajúce alebo preťažené zdroje, nesplnený termín, malý zisk, prípadne nízka kvalita stavby.

 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 4 5 Nasledujúci > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL