Blog
Blog


Windows Update KB3102429 a Export rozpočtu do PDF PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Piatok, 11 December 2015 00:00

Zlepšenie funkčnosti počítača, zabránenie vzniku problémov alebo ich odstránenie zabezpečuje Microsoft prostredníctvom softvérových doplnkov s názvom Windows Updates, t.j. tzv. Windovsovských aktualizácií. Pre programový systém Kalkulus je veľmi dôležité, aby operačný systém Windows mal nainštalované všetky dostupné dôležité aktualizácie. Pre tento účel je praktické, aby váš operačný systém mal zapnutú funkciu automatických aktualizácií, ktorá zabezpečí, že systém Windows nainštaluje dôležité aktualizácie ihneď po ich sprístupnení. Avšak aj majster tesár sa utne.

 
Denne aktualizované ceny stavebných materiálov PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Piatok, 31 Júl 2015 00:00

Ceny stavebných materiálov a výrobkov sú strategickou informáciou pre stavebné firmy a stavebných projektantov, pre veľkých investorov, ale aj pre občana, ktorý rekonštruuje bytové jadro. V neposlednom rade sa o ceny zaujímajú štátne a obecné inštitúcie pri spravovaní verejných financií.

 
Harmonogram stavebnej výroby v cloude PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Štvrtok, 25 Apríl 2013 00:00

Stavebná výroba patrí medzi tradičné formy služieb a funguje veky. Používanie zaužívaných a osvedčených stavebných postupov zvádza k predstave, že stavba sa zaobíde bez použitia špeciálnych, sofistikovaných nástrojov riadenia. Preto sa stáva, že realizácie stavebných diel sú často len unášané prúdom udalostí a ad-hoc riešení. Výsledkom je často prekročený rozpočet, chýbajúce alebo preťažené zdroje, nesplnený termín, malý zisk, prípadne nízka kvalita stavby.

 
Výmena dát v stavebníctve PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Pondelok, 19 November 2012 08:08

So stavebno - montážnym rozpočtom pracujú všetci účastníci stavebného trhu: investor - projektant - stavebná firma. Projektant odovzdá rozpočet spolu s projektom investorovi a ten ho v konkurznom riadení vo forme zadania postúpi stavebným firmám na ocenenie. Elektronická výmena dát zrýchľuje tento proces.

 
Rozpočet ako proces PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Utorok, 16 Október 2012 15:22

Tvorba rozpočtu je proces, ktorý je súčasťou projektu stavby. Na základe projektovej dokumentácie vzniká výkaz výmer ako zoznam položiek, popisujúcich obsahovo a kvantitatívne jednotlivé montážne a konštrukčné činnosti ako aj dodávky materiálov a výrobkov na stavbu.

 
Viac článkov...
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 4 5 Nasledujúci > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL