Blog
Blog


Kalkulus pracuje pre portál Stavlander PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Sobota, 23 Apríl 2016 00:00

Programový systém Kalkulus pracuje pre projekt Stavlander. Stavlander je jedinečný internetový portál, kde si môžete objednať drobné stavebné práce na vašu rekonštrukciu alebo kompletnú stavbu rodinného domu na kľúč.

 
Rozpočet ako popis technológie stavby PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Daniel Červeňák   
Piatok, 25 Marec 2016 19:10

Mnohé stavebné firmy v procese tvorby rozpočtov a cenových ponúk nemajú vypracovaný systém a nepoužívajú vhodné nástroje. Špecifikáciu zdrojov na vykonanie stavby, resp. popis činností robia zdĺhavo a ceny namiesto podloženej kalkulácie tvoria systémom "BRUCHO". Samozrejme pri zohľadnení dopytu a ponuky trhu. Uvedomujú si, že to nie je dobré a že na tom finančne strácajú. Preto hľadajú vhodnejšiu a efektívnejšiu metódu. O tejto téme pojednáva nasledovný článok.

 
Od 1.1.2016 prenos daňovej povinnosti DPH pri fakturácii stavebných prác PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Piatok, 01 Január 2016 00:00

S účinnosťou od 1.1.2016 vstúpilo do platnosti opatrenie, ktoré má pomôcť malým a stredným podnikom, dodávateľom stavebných prác, aby nedoplácali na nepoctivých odberateľov - neplatičov. Toto zákonné opatrenie umožňuje prenos daňovej povinnosti pri fakturácii stavebných prác na hlavného odberateľa. Platba DPH sa tak posunie z dodávateľa na odberateľa a ten si môže uplatniť odpočet DPH. Systematic túto problematiku pozorne sleduje.

 
Windows Update KB3102429 a Export rozpočtu do PDF PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Piatok, 11 December 2015 00:00

Zlepšenie funkčnosti počítača, zabránenie vzniku problémov alebo ich odstránenie zabezpečuje Microsoft prostredníctvom softvérových doplnkov s názvom Windows Updates, t.j. tzv. Windovsovských aktualizácií. Pre programový systém Kalkulus je veľmi dôležité, aby operačný systém Windows mal nainštalované všetky dostupné dôležité aktualizácie. Pre tento účel je praktické, aby váš operačný systém mal zapnutú funkciu automatických aktualizácií, ktorá zabezpečí, že systém Windows nainštaluje dôležité aktualizácie ihneď po ich sprístupnení. Avšak aj majster tesár sa utne.

 
Denne aktualizované ceny stavebných materiálov PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Piatok, 31 Júl 2015 00:00

Ceny stavebných materiálov a výrobkov sú strategickou informáciou pre stavebné firmy a stavebných projektantov, pre veľkých investorov, ale aj pre občana, ktorý rekonštruuje bytové jadro. V neposlednom rade sa o ceny zaujímajú štátne a obecné inštitúcie pri spravovaní verejných financií.

 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 4 5 Nasledujúci > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL