Blog
Blog


Denne aktualizované ceny stavebných materiálov PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Piatok, 31 Júl 2015 00:00

Ceny stavebných materiálov a výrobkov sú strategickou informáciou pre stavebné firmy a stavebných projektantov, pre veľkých investorov, ale aj pre občana, ktorý rekonštruuje bytové jadro. V neposlednom rade sa o ceny zaujímajú štátne a obecné inštitúcie pri spravovaní verejných financií.

 
Harmonogram stavebnej výroby v cloude PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Štvrtok, 25 Apríl 2013 00:00

Stavebná výroba patrí medzi tradičné formy služieb a funguje veky. Používanie zaužívaných a osvedčených stavebných postupov zvádza k predstave, že stavba sa zaobíde bez použitia špeciálnych, sofistikovaných nástrojov riadenia. Preto sa stáva, že realizácie stavebných diel sú často len unášané prúdom udalostí a ad-hoc riešení. Výsledkom je často prekročený rozpočet, chýbajúce alebo preťažené zdroje, nesplnený termín, malý zisk, prípadne nízka kvalita stavby.

 
Výmena dát v stavebníctve PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Pondelok, 19 November 2012 08:08

So stavebno - montážnym rozpočtom pracujú všetci účastníci stavebného trhu: investor - projektant - stavebná firma. Projektant odovzdá rozpočet spolu s projektom investorovi a ten ho v konkurznom riadení vo forme zadania postúpi stavebným firmám na ocenenie. Elektronická výmena dát zrýchľuje tento proces.

 
Rozpočet ako proces PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Utorok, 16 Október 2012 15:22

Tvorba rozpočtu je proces, ktorý je súčasťou projektu stavby. Na základe projektovej dokumentácie vzniká výkaz výmer ako zoznam položiek, popisujúcich obsahovo a kvantitatívne jednotlivé montážne a konštrukčné činnosti ako aj dodávky materiálov a výrobkov na stavbu.

 
Normatívne databázy PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Admin   
Pondelok, 15 Október 2012 06:36

Kvalita rozpočtu závisí od projekčných podkladov, ktoré má autor rozpočtu k dispozícii, od jeho znalostí v oblasti stavebno - montážnych technológií a v neposlednom rade od samotných oceňovacích podkladov. Je obrovskou výhodou mať k dispozícii normatívne oceňovacie podklady v databázovej forme a programový systém, ktorý dokáže túto normatívku využívať a prispôsobovať vlastným podmienkam.

 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 4 5 Nasledujúci > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL