Blog
Blog


Výkaz výmer a rozpočet stavby na základe modelu BIM PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Daniel Červeňák   
Piatok, 18 August 2017 20:05

Tento článok sa zaoberá využitím informácií obsiahnutých v BIM modeli pre proces tvorby výkazu výmer a rozpočtu stavby. Popisuje metódu parsovania a extrahovania dát z BIM modelu a ich prenos do databázy programu na tvorbu rozpočtov Kalkulus. Takéto riešenie nazývame Odhadovanie ceny stavby na základe modelu (Model-Based Estimating).

 
Databáza Ceny365 PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Veronika Dufalová   
Piatok, 11 August 2017 19:52

Aktuálne ceny stavebných výrobkov 365 dní v roku. To je databáza CENY 365 spravovaná aplikáciou Web katalóg stavebných výrobkov. Tento nenápadný velikán je už druhý rok na trhu a je nepostrádateľným pomocníkom každého kalkulanta, ktorý si váži svoj čas a svoje peniaze. Usilovne pracujeme na pridávaní nových, ale aj na aktualizácii existujúcich cenníkov. Šetríme váš čas a vaše peniaze. Nemusíte tráviť celé hodiny svojho drahocenného času googlovaním, aby ste nakoniec našli hľadaný výrobok, "učupený" v 250-stranovom PDF-ku s neaktuálnou cenou z pred piatich rokov. Iba ak vás to baví. V tomto blogu nájdete informáciu o tom, aké informácie vám aktuálne vo Web katalógu pribudli.

 
Ochráňte si svoje dáta pred softvérovým výpalníkom PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Peter Červeňák   
Pondelok, 19 Jún 2017 10:00

Už niekoľko mesiacov nás médiá strašia počítačovou hrozbou so zložitým anglickým názvom Ransomware. Je to reálne nebezpečenstvo, ktorého sa treba báť alebo je to len mediálna bublina ?

 
Výber klasifikačných systémov v stavebníctve PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Daniel Červeňák   
Piatok, 19 Máj 2017 00:00

Čo sa skrýva za pojmami klasifikácia a klasifikačný systém? Prečo sú klasifikačné systémy dôležité ? Aké klasifikačné systémy existujú v stavebníctve u nás doma a vo svete. To všetko sa dočítate v nasledujúcom článku.

 
Prehľad kontaktných zatepľovacích systémov PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Veronika Dufalová   
Utorok, 13 December 2016 00:00

Ceny energie na vykurovanie sú drahé, preto sa zatepľuje všade kde sa len pozriete. Bytovky, paneláky, ale aj rodinné domy.

Najrozšírenejší spôsob zateplenia budov je kontaktný zatepľovací systém (KZS), anglicky ETICS (External Thermal Insulation Composite System). KZS pozostáva zo vzájomne zosúladených komponentov, ktoré pri správnom výbere a kvalitnej montáži zaručujú maximálny úžitok, bezpečnosť a návratnosť finančných prostriedkov.

Kontaktný zatepľovací systém má svoje významné zastúpenie v databáze programového systému Kalkulus. V tomto článku ponúkame prehľad KZS, ktoré sa používajú na slovenských stavbách, s odporúčanou skladbou potrebných komponentov.

 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 4 5 Nasledujúci > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL