Blog
Blog


Od 19. októbra 2018 je povinná plne elektronická komunikácia vo verejnom obstarávaní PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Veronika Dufalová   
Sobota, 27 Október 2018 00:00

S účinnosťou od 19.10.2018 vzniká povinnosť plne elektronickej komunikácie v akomkoľvek postupe verejného obstarávania zadávanom v zmysle zákona o verejnom obstarávaní bez ohľadu na dátum jeho vyhlásenia.

Programový systém Kalkulus dokáže spracovávať súťažné zadania a generovať cenové ponuky v zaužívaných počítačových formátoch a je teda plne pripravený pre elektronickú komunikáciu vo verejnom obstarávaní.

 
Stavebný denník - významný dokument vašej stavby PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Peter Červeňák   
Pondelok, 06 November 2017 00:00

Stavebný denník je právny dokument. Riadi sa Stavebným zákonom. Zároveň je však dokumentom histórie vašich stavieb. Z jeho obsahu sa dajú vyčítať informácie, ktoré aj po čase môžu mať pre účastníkov stavby veľkú hodnotu. Čo má byť obsahom stavebného denníka, aké sú nevýhody vedenia stavebného denníka v papierovej forme a referencia na možnosť vedenia stavebného denníka v databázovej elektronickej forme, to všetko sa dočítate v nasledovnom článku:

 
Dobrý plán zamedzí slabému výkonu PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Marika Červeňáková   
Utorok, 10 Október 2017 08:08

Známe vojenské porekadlo hovorí: Dobrý plán a kvalitná príprava zamedzia slabému výkonu. V stavebníctve to platí rovnako.

 
Výkaz výmer a rozpočet stavby na základe modelu BIM PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Daniel Červeňák   
Piatok, 18 August 2017 20:05

Tento článok sa zaoberá využitím informácií obsiahnutých v BIM modeli pre proces tvorby výkazu výmer a rozpočtu stavby. Popisuje metódu parsovania a extrahovania dát z BIM modelu a ich prenos do databázy programu na tvorbu rozpočtov Kalkulus. Takéto riešenie nazývame Odhadovanie ceny stavby na základe modelu (Model-Based Estimating).

 
Ochráňte si svoje dáta pred softvérovým výpalníkom PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Peter Červeňák   
Pondelok, 19 Jún 2017 10:00

Už niekoľko mesiacov nás médiá strašia počítačovou hrozbou so zložitým anglickým názvom Ransomware. Je to reálne nebezpečenstvo, ktorého sa treba báť alebo je to len mediálna bublina ?

 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 4 5 Nasledujúci > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL