Blog
Blog


Rozpočtovanie stavieb podľa pracovných celkov PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Daniel Červeňák   
Piatok, 29 November 2019 00:00

Moderné stavebníctvo v súčasnosti vyžaduje pružné členenie stavby na menšie celky vo všetkých predvýrobných a výrobných etapách projektu. Ako sa dívame na členenie stavebného projektu v stavebnom rozpočtovom programe Kalkulus sa môžete dočítať v nasledovnom článku.

 
Výpočet zaťaženia ihlanových pilót PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Marika Červeňáková   
Štvrtok, 27 Jún 2019 00:00

Spoločnosť Ingstav GV, s.r.o. v spolupráci s Katedrou kybernetiky a umelej inteligencie na Technickej univerzity v Košiciach a v spolupráci so spoločnosťou Systematic, s.r.o. vyvinula aplikáciu pre výpočet zaťaženia ihlanových pilót. Aplikácia je určená všetkým projekčným kanceláriám a stavebným firmám, ktoré používajú túto metódu zakladania stavieb.

 
Od 19. októbra 2018 je povinná plne elektronická komunikácia vo verejnom obstarávaní PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Veronika Dufalová   
Sobota, 27 Október 2018 00:00

S účinnosťou od 19.10.2018 vzniká povinnosť plne elektronickej komunikácie v akomkoľvek postupe verejného obstarávania zadávanom v zmysle zákona o verejnom obstarávaní bez ohľadu na dátum jeho vyhlásenia.

Programový systém Kalkulus dokáže spracovávať súťažné zadania a generovať cenové ponuky v zaužívaných počítačových formátoch a je teda plne pripravený pre elektronickú komunikáciu vo verejnom obstarávaní.

 
Stavebný denník - významný dokument vašej stavby PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Peter Červeňák   
Pondelok, 06 November 2017 00:00

Stavebný denník je právny dokument. Riadi sa Stavebným zákonom. Zároveň je však dokumentom histórie vašich stavieb. Z jeho obsahu sa dajú vyčítať informácie, ktoré aj po čase môžu mať pre účastníkov stavby veľkú hodnotu. Čo má byť obsahom stavebného denníka, aké sú nevýhody vedenia stavebného denníka v papierovej forme a referencia na možnosť vedenia stavebného denníka v databázovej elektronickej forme, to všetko sa dočítate v nasledovnom článku:

 
Dobrý plán zamedzí slabému výkonu PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Marika Červeňáková   
Utorok, 10 Október 2017 08:08

Známe vojenské porekadlo hovorí: Dobrý plán a kvalitná príprava zamedzia slabému výkonu. V stavebníctve to platí rovnako.

 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 4 5 Nasledujúci > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL